November 16-17, 2012, 2-Day Workshop on the research work of graduate students of the School of Natural and Applied Sciences

Διημερίδα παρουσίαση ερευνητικού έργου μεταπτυχιακών φοιτητών της Σχολής Θετικών και Εφαρμοσμένων Επιστημών - 16-17 Νοεμβρίου 2012

Επιθυμούμε να σας ενημερώσουμε ότι η Σχολή Θετικών και Εφαρμοσμένων Επιστημών του Πανεπιστημίου Κύπρου διοργανώνει στις 16 και 17 Νοεμβρίου 2012 (9:00 πμ - 5:30 μ.μ., στο κτήριο Κοινωνικών Δραστηριοτήτων - αίθουσα 010 - Πανεπιστημιούπολη) εκδήλωση με σκοπό την προβολή του ερευνητικού έργου που διεξάγεται σε μεταπτυχιακό επίπεδο στα Τμήματα Βιολογικών Επιστημών, Μαθηματικών και Στατιστικής, Πληροφορικής, Φυσικής και Χημείας.

Η εκδήλωση απευθύνεται σε εταιρείες και πιθανούς εργοδότες, φοιτητές, αλλά και στην Πανεπιστημιακή κοινότητα και την κοινωνία ευρύτερα, με στόχο να γίνουν γνωστά τα αποτελέσματα της πλούσιας ερευνητικής δουλειάς των μεταπτυχιακών φοιτητών της Σχολής.

Στην εκδήλωση οι μεταπτυχιακοί φοιτητές της Σχολής θα παρουσιάσουν υπό μορφή ομιλιών ή posters τα ερευνητικά αποτελέσματα της δουλειάς που γίνεται στο πλαίσιο των μεταπτυχιακών προγραμμάτων των πέντε Τμημάτων της Σχολής. Η εκδήλωση θα πλαισιωθεί από δύο προσκεκλημένους κύριους ομιλητές,  τον Καθηγητή George Lake, University of Zurich, Ελβετία και τον Καθηγητή Χρίστο Ουζούνη - CERTH Θεσσαλονίκη, Ελλάδα.

Πληροφορίες σχετικά με την εκδήλωση θα βρείτε στην ιστοσελίδα της Σχολής: