5 Νοεμβρίου 2014, Imagine Cup 2015 - Πρόσκληση Παρουσίασης

Imagine Cup 2015 - Πρόσκληση Παρουσίασης

Αγαπητοί Προπτυχιακοί & Μεταπτυχιακοί Φοιτητές,

Ενημερώστε ότι στις 5 Νοεμβρίου 2014 11:00-12:00 στην αίθουσα Β210 ΧΩΔ02, στην Πανεπιστημιούπολη θα διεξαχθεί ενημερωτική παρουσίαση του Imaginecup 2015 από την Microsoft Κύπρου.

What is Imagine Cup:

• Microsoft Imagine Cup is the world's premier student technology competition.
  • Imagine Cup is your chance to:
  • Break new ground, solve tough problems facing the world today, and maybe even turn your ideas into a business
  • Get involved in the next wave of games and applications – the future is in your hands
  • Learn new technological skills
  • Test yourself against the brightest students around the world
  • Make new friends
  • Win cash and prizes, and even access to our exclusive Boot Camps!

Οι φοιτητές του τμήματος μας διακρίνονται διαχρονικά στον εν λόγω διαγωνισμό (το 2013 οι νικητές ήταν μόλις δευτεροετείς με μεταπτυχιακό φοιτητή ως μέντορα- https://www.imaginecup.com/finalists/team?teamName=nudgefromcyprus&year=2013). Καλείστε λοιπόν και φέτος να δώσετε το παρόν σας.

Η παρουσίαση στο Πανεπιστήμιο Κύπρου φέτος απευθύνεται ταυτόχρονα τόσο στους φοιτητές της Πληροφορικής όσο και της Διοίκησης Επιχειρήσεων, έτσι ώστε να ενθαρρυνθεί η δημιουργία κοινών ομάδων.

Για περισσότερες πληροφορίες και υποστήριξη επικοινωνήστε με τον κ. Ιωάννη Σταυρινίδη της Microsoft (τον οποίο μπορείτε να γνωρίσετε κατά την παρουσίαση)

Ioannis Stavrinides
Developer eXperience Evangelist
Microsoft Cyprus
Office: +357 22456077 (ext. 217)
Mobile: +357 99564180
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.