Ανακοίνωση Εγγραφών Χειμερινό Εξάμηνο 2015-2016

Το Τμήμα Πληροφορικής ενημερώνει τους Μεταπτυχιακούς και Προπτυχιακούς Φοιτητές του ότι οι εγγραφές των μαθημάτων για το Χειμερινό Εξάμηνο 2015/2016 θα διεξαχθούν από τη Δευτέρα 31 Αυγούστου 2015 μέχρι και την Παρασκευή 4 Σεπτεμβρίου 2015, σύμφωνα με το επισυναπτόμενο πρόγραμμα που έχει εκδοθεί από τη Σχολή Μεταπτυχιακών Σπουδών και την Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας.

Μεταπτυχιακοί ή Προπτυχιακοί Φοιτητές οι οποίοι αντιμετωπίζουν προβλήματα με τις εγγραφές τους θα πρέπει να επικοινωνήσουν με τον Ακαδημαϊκό Σύμβουλο τους. Επίσης, Φοιτητές οι οποίοι δεν μπορούν να εγγραφούν σε μαθήματα, γιατί δεν έχουν επιτύχει στα προαπαιτούμενα μαθήματα ή έχουν σύγκρουση στα φροντιστήρια των μαθημάτων στο πρόγραμμα σπουδών τους θα πρέπει πρώτα να επικοινωνήσουν με τον Διδάσκοντα του Μαθήματος για να επιτρέψει την εγγραφή τους και έπειτα με τον Ακαδημαϊκό Σύμβουλό τους, για να του υπογράψουν το Έντυπο Εγγραφής Μαθημάτων.

Για τη συλλογή και τη διεκπεραίωση των πιο πάνω προβλημάτων που αντιμετωπίζουν οι Φοιτητές θα μπορούν να έχουν συνάντηση με τη Γραμματέα του Τμήματος, Δώρα Γεωργίου, ως ακολούθως:

Τετάρτη, 2 Σεπτεμβρίου 2015

Παρασκευή, 4 Σεπτεμβρίου 2015

Προπτυχιακοί Φοιτητές

6ο, 5ο, 4ο και 3ο έτος

Μεταπτυχιακοί Φοιτητές

2ο έτος

Διδακτορικοί Φοιτητές

Προπτυχιακοί Φοιτητές

2ο και 1ο έτος

Μεταπτυχιακοί Φοιτητές

1ο έτος

Σημειώστε, ότι Ενδεικτικό Πρόγραμμα Εγγραφών για τους πρωτοετείς φοιτητές υπάρχει στην ιστοσελίδα του Τμήματός μας.

Επίσης, όσοι από τους προπτυχιακούς φοιτητές θα εγγραφούν στο μάθημα της Γραμμικής Άλγεβρας ενημερώνονται ότι οι δευτεροετείς και τριτοετείς φοιτητές θα εγγραφούν στο ΜΑΣ 029.1 (ΜΑΜ: 11950) και οι φοιτητές παλαιότερων ετών στο ΜΑΣ 016 (ΜΑΜ: 13049), αφού αντιστοιχεί σε περισσότερες πιστωτικές μονάδες.

Ακόμα, όσοι μεταπτυχιακοί φοιτητές επιθυμούν να εγγραφούν στα μαθήματα ΕΠΛ601 και ΕΠΛ603, θα πρέπει να επικοινωνήσουν με τον Διδάσκοντα του μαθήματος ΕΠΛ601, κ. Χρύση Γεωργίου για να τους δοθεί έγκριση για τη μικρή χρονική σύγκρουση που υπάρχει μεταξύ των δύο μαθημάτων.

Περισσότερες πληροφορίες και λεπτομέρειες για τις εγγραφές μαθημάτων μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα της Υπηρεσίας Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ